T A K D İ R’ e ŞAYAN !

Vitaminnn

TAKDİR e ŞAYAN…..takdire layık ..övgüye değer…beğenme… beğenip belirtme… değer verme….
Herkesin takdirini kazanarak yükselmek ümidi(tabi ki herkesin taktirini kazanmak mümkün değildir..genel olarak yani..) ve ….Her şeyden önemliside ve en önemlisi Rabbisinin taktirini…. rızasını kazanabilme isteği ve çabasının karşılığı…bizi işimizin başına koşturan ve her işimizin başında da onun rızasıdır aranılan…

Hayatımızın her alanında hayatımız boyunca değer verir ..değer görürüz…Kendi değerimizi biliriz…Başkalarının bize verdikleri değerle asla kıstas olmaz bizim kendimize verdiğimiz değer..Değerimiz….

Yaşamın içinde herkesin de bildiği üzre çeşitli edepsizlerle karşılaşırız…bazen edebimizce ikaz eder…bazen de geçer gideriz..(her havlayana durup cevap mı vermek gerekir tabiri caizse..)

Şöyle bi şey okumuştuk bir yazıda..Böylelerine karşılık vermemek…kaale almamak onlara verilecek en güzel en can alıcı karşılıkmış..ehh bizde elimizden geleni yapıyoruz terbiyemiz elverdiğince..

Allah edepli kullarını sever.. Şu sevmiş bu sevmiş..Allah seni bu edebinle sever mi ona bak sen..Şu yaştayım bu yaştayım..Akıl yaşta olmadığı gibi edepte yaşlanarak öğrenilmiyor..Bu aileden geçen ve zamanla kişinin kendisinin ve çevresinden olumlu kazanımlarıyla elde edilen bir şey…Allah vergisi…

güzellik

Kimileride yaşlanıyor ama edep yanına bile uğramamış..Bilmem anlatabildik mi…Edepli olmayı ve terbiyeli olmayı ne sizin gibilerden çekindiğimizden nede başkalarına hoş görünmek arzusundan seçmedik..bu ALLAH vergisi…Allah dilediğine veriyor..

Allah bir kuluna hayr murat edecek olursa ona engel olacak hiç kimse yoktur…

Değer verme ve değer verilme belki sıradan bir eylem olabilecekken değer biçme sanırım herkesin harcı değil..

Taktire şayan olmak demek böyle edepsizlerle karşılaşınca onların seviyesine inmeden ve ibretle bakarak onlar gibi olmamak demek…Öyle sözle mözle söylemekle DEĞİL..

Mevlana hz. sormuşlar  edep nedir diye….

mevlanaa

Editör olmakla editörüm demek arasındaki farkı biliriz…Biz editör olamadık belki ama..

Biz en büyük editöre sığındık…

mevvlana

Susmak ne güzeldir;

muhatap arifse edep…. âşıksa ifade… ahmaksa cevap…..

başarı

Sevgiyle..

(/Vit-amin.net//)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.