aMeTİsT..Negati Enerjiyi emer

Özellikle “koruyucu taş” olarak bilinen ametist bolluk bereketten, başarıya kadar pek çok konuda faydalı olarak bilinmektedir.

Adaletin ve cesaretin simgesi olan ametist taşı ile ilgili olarak Leonardo Da Vinci, olumsuz ve günahkâr düşünceleri dağıttığını ve zekâyı canlandırdığını yazmıştır. Ametist taşının özellikleri ve faydaları nedeniyle birçok kültür ve bölgede kraliyet aileleri tarafından sevildiği bilinmektedir. Eski zamanlarda ametist taşı, dindarlığın ve bekaretin sembolü olarak görülürdü.. Tibet’ten Eski Yunanlılara kadar pek çok kültürde önemli olarak kabul görmüş değerli bir taştır.

Yüzüğünüzü aşağıdaki çalışmayı yapmadan normal bir takı olarak, kendi enerjisi le de kullanabilirisiniz.

Ametist taşının genel etkileri:

Tüm kuvars taşlarda olduğu gibi negatif enerjiyi çekerek bulunduğu ortamı rahatlatır.
Özellikle olumsuz düşünceleri yok edici olarak bilinir, bunun için aşağıdaki çalışma şeklini uygulamalısınız.
Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.


amet

Uyumakta zorlanıyorsanız eğer ametist taşınızı aşağıdaki temizleme yöntemi ile arındırın.

Taşınıza kimsenin dokunmasına izin vermeyin. Kullandıktan sonra mutlaka arındırın.

Yatağınıza sırtınız rahat edecek şekilde oturun.

Taşınızı elinize alın, 1-2 dk. Gözlerinizi kırpmadan ona bakın.

Sonra kalbinize yakınlaştırın ve içinizden 7 kez aşağıdaki niyet cümlesini tekrar edin.:

Aklımı, duygularımı, ruhumu rahatlatmana ve huzurlu bir şekilde uyuyup, mutlu bir şekilde uyanmama yardımcı olmana niyet ediyorum.

Aklınızda özellikle üzüldüğünüz bir konu varsa ona yoğunlaşın ve onu bir bulut olarak düşünüp taşınızın onu kendisine doğru çektiğini hissedin.

 

Ametist taşının özellikleri ve faydaları nedeniyle birçok kültür ve bölgede kraliyet aileleri tarafından sevildiği bilinmektedir. Eski zamanlarda ametist taşı, dindarlığın ve bekaretin sembolü olarak görülürdü.. Tibet’ten Eski Yunanlılara kadar pek çok kültürde önemli olarak kabul görmüş değerli bir taştır
AME

Ametist taşının genel etkileri:

Tüm kuvars taşlarda olduğu gibi negatif enerjiyi çekerek bulunduğu ortamı rahatlatır. Özellikle olumsuz düşünceleri yok edici olarak bilinir, bunun için aşağıdaki çalışma şeklini uygulamalısınız.

 • Odanızın veya çalışma masanızın güneydoğu yönünde zenginlik enerjisini arttırır. Bolluk ve bereketi çoğaltır.
 • Odanızın veya çalışma masanızın kuzey yönünde kariyer başarınızı arttırır.
 • Yapılan işte başarılı olunmasını sağlar.
 • Korkulardan arındırır.
 • Tepe çakrasının enerjisini arttırır. Aurayı güçlendirir.
 • Olumlu şansın artmasını sağlar.
 • Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.
 • Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insanın üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı alacağınızdan emin olabilirsiniz.insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji
 • Doğal taşınızı kullanım sıklığınıza göre arındırmak için; 15 günde bir veya hafta bir gün 12 ila 24 saat arası toprakta bırakınız.
 • Bırakma Niyeti: Sevgili doğal taşım, arınman, temizlenmen ve pozitif enerji ile dolman için seni toprak anaya bırakıyorum.

  Alma Niyeti: Sevgili doğal taşım, seni sevgiyle kabul ediyorum. Ellerinize alın ve kalbinize yaklaştırıp yüreğinizden sevginizi taşınıza akıtın. Onu sevdiğinizi hissedin. 1-2 dk. yeterlidir.

   • Derin bir nefes alın, aşağıdaki niyeti okuyun ve cümleniz bitince taşınıza nefesinizi hızla üfleyin. Bunu 7 kez tekrarlayın.
   • Evrendeki cesaret ve bilgelik enerjilerini kendine çeken bir mıknatıs olmana niyet ediyorum. Sende olan bu güçlü mistik ve olumlu enerjiyi benim ve bütünümün en yüksek iyiliği için kullanmana niyet ediyorum.
   • 7 tekrar bitince kalbinize yaklaştırın ve sevginizi taşınıza akıtın. Böylece niyetiniz mühürlenmiş olacak.
   • Şimdi lila renginde bir mum yakın, taşınızı kalbinizin üzerine koyun. Kalbinizin sesini dinleyin, taşınızdan çıkan lila, mor renkli enerjilerin ışığının sizi; arındırdığını temizlediğini ve pozitif enerji ile doldurduğunu düşünün.

  İlahi olan sevginin gücü arınmaya ve temizlenmeye niyet diyorum. Başarılı olmama engel olan tüm yanlış inançlarımın şimdi sevgi ile değişmesine ve dönüşmesine niyet ediyorum. (1-2 dk. Böyle olduğunu hissedin.)

<Mutlu, huzurlu, sağlıklı, başarılı bir şekilde yaşamayı seçiyorum. Yaşamım aldığım her nefeste dengeli bir şekilde iyileşiyor, gelişiyor, değişiyor farkındayım, biliyorum şükürler olsun. Sevildiğimin, korunduğumun, desteklendiğimin ve şanslı olduğumun farkındayım şükürler olsun. Hayatımda olacak güzel sürprizleri, fırsatlatları kabul ediyorum. Çünkü ben bu dünyada eşsizim ve benzersizim. Duygusal, fiziksel, ruhsal olarak şifalanmayı, hayatımda her yeni günde daha iyiye doğru değişimi kabul ediyorum ve şimdi bilerek izin veriyorum. Kendi içimde ve dışımda denge ve uyum yaratıyorum.

Şükürler olsun. Sevgiden yaratıldığımın farkındayım, sevginin en mükemmel iyileştirici güç olduğunun farkındayım. Şimdi ruhumu ilahi sevgiyle besliyor ve aldığım her nefeste daha çok başarılı olmaya niyet ediyorum.

Başarı enerjisinin mucizeleri yaşamıma çoğalarak geliyor, hepsini sevgiyle kabul ediyorum ve ışığımın parlamasına izin veriyorum. Şükürler olsun.

Bilgi

Eczacı Filiz Çakmak (TG)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.