iYi BİR EŞ…..

ellr

Evlilikleri sürdürmenin en temel gerekliliği sevgi ve saygı…….

1- Mutlu bir eş, eşittir iyi evlilik. Mutluluğum ya da mutsuzluğum eşime bağlı dediğinizi duyar gibiyim. Düşünelim… Aslında herkes kendi mutluluğundan sorumlu değil mı?

2- Her evliliğin sıcak noktaları vardır. O noktaya gelince tartışma çıkacağı bellidir. Bazen aynı anda yemeğe oturmak, bazen evin toplu olması, bazen kirlilerin sepete atılması. Çok mu zor bunlara dikkat etmek?

3- Eşinize özel vakit ayırın. Siz gazete okurken sizi dinlediğini söyleyen bir esten ne kadar rahatsız oluyorsanız, eşiniz de yanında oturduğu halde gerçek anlamda orada olmayan bir kadından şikayetçidir.

4- Evliliklerde, özellikle uzun olanlarında eşler konuşmaya başlayınca karsı taraf mutlaka konunun nereye geleceğini bilir. Bir değişiklik yapın bu sefer gerçekten dinleyin.Belki eşinizin gerçek ihtiyacını duyarsınız.

5- Şikayet YOK.

6-Eşinizle  iki arkadaş olun..Hayat arkadaşı..Ruh Eşi…

7- Eşinizi ve evliliğinizi başkalarınınki ile karşılaştırmayın. Onlar şöyle böyle yapıyor diye düşünmeniz ancak mutsuzluk nedeni olur.

8- Eşinizin size yakınlaştığı anlarda onu geri çevirmeyin. Geri çeviriyorsanız, neden kendini değerli hissetmediğini, neden anlaşılmadığını düşündüğünü sorgulamayın.

9-Evliliğinizin özel rutinleri olsun..Çay demleyip içmek sohbete zaman ayırmak gibi..

10- Beraber olduğunuz zamanları iyi değerlendirin. ….

İyi bir evlilik için fedakarlık …. o evliliği sürdürmeye niyetli iki kişiyi gerektirir…Unutmayalım!

İyi bir evlilik iki tarafında hoş görüsü..sevgisi..ve saygısıyla yürür…

AŞK ….ise bu bahçenin gülüdür….

Sevgiyle….

(/Araştırma//Vit-amin.net/)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.