KARİyeriniz de… fenG shui nin yeri….

şans

KARİYER le ilgili pusula yönü ‘kuzey’dir. Kariyer alanının elementi metaldir. Bu alanı metal nesnelerle aktive edebilir, bu alana telefon, bilgisayar gibi eşyalar koyabilirsiniz.
Siyah beyaz ve metal renkleri kullanılabilir.
Suyla ilgili resimler, ayna ve metal obje, melekbalıkları olan bir akvaryum, canlı veya obje olarak kaplumbağaya yer verebilirsiniz.
Metal ayaklı bir sehpa veya beyaz bir koltuk da çok önemlidir.
İŞ yerlerinde yerleşim yapılırken eşyaların sivri köşelerinin kapıyı işaret etmemesi gerekir.
Suyla ilgili her şey parayla ilgilidir. İş yerinde içeriye doğru akan bir şelale hem parayı hem müşteriyi temsil eder.
Aynalar mükemmel çözümlerdir. Doğru yerleştirerek hem müşterileri, hem paranızı ikiye kaptlayabilirsiniz.
İŞ yerindeki kasanın yerleşimi büyük önem taşır. Bunun için güneydoğu başta olmak üzere kariyer alanını da düşünebilirsiniz.
İŞ yerlerinde yapılan işe göre farklı dekorasyon gerekir. Örneğin; bir cafe ile bir fast food restoranı aynı şekilde düzenlenmez. Restorana gelen müşteri keyifle yemeğini yiyebilmeli, fakat fast food’daki prensip; müşteri yemeğini hemen yemeli ve işgal ettiği sandalyeyi hemen boşaltmalı.
PARAYLA ilgili pusula yönü güneydoğudur. Mekanlarda güneydoğu pusula yönü, zenginliği temsil eder. Bu yönü aktive etmek için kırmızı, mavi ve mor renkleri dekorasyonda kullanın.Motivasyonunu düşürmemek için kapıya dönük oturmamak gerekir..
8 Turuncu ve 1 siyah balıklı bir akvaryum yerleştirebilirsiniz. Yalnız suyun sürekli temiz ve motorun iyi çalışır olması gerekir.
Suyla ilgili minik havuzlar, şelaleler yerleştirebilir, metal bir kasede metal paralar bulundurulabilir.
Sahip olmak istediğiniz şeylere ait resimler veya size zenginliği çağrıştıran objeler, metal çin paraları, ayaklı yüksek bir antika saat ve şans bambularını da koyabilirsiniz.
Yaratılıcık gerektiren bir iş yapıyor ama üretme tıkanıklığı yaşanıyorsa; mekanın batı kısmını canlandırın. Güzel parlak bir aydınlatma, yaptığınız işlerle ilgili materyaller, yaratıcı çalışmanıza büyük katkı sağlar.
Hazırlanmanız gereken bir sınav varsa veya yeni bir dil öğreniyorsanız; kuzeydoğuya dikkat edin. O bölgeyi canlandırmanız motivasyonunuzu sağlar.
Çalışma masanızın konumunun doğru olması zevkle çalışmanıza imkan sağlar. Odadaki güç konumuna yerleşmeli. Aksi takdirde kapının direkt karşısı veya kapıya arkanız dönük şekilde yerleştirilmiş masa motivasyonu olumsuz etkiler.(Alıntı//Vit-amin.net)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.