gÜL …..

b12

GÜL SUYU

Gül suyunun cilde çok sayıda yararı vardır. Her ne kadar tüm yararları laboratuar ortamında tanımlanmamış olsa da, gül suyu yüz cildi bakımında kullanılan en mükemmel ürünlerden biri olarak bilinir. Modern tıp gül suyunun cilt hastalıkları ve yaralanmalarındaki tedavi edici etkisini, kırışıklıkları azaltmadaki ve cilt yaşlanmasını geciktirici sıkılaştırıcı gücünü, serinletici ve ateş düşürücü etkilerini daha yeni keşfetmeye başlamıştır. Gül suyu asırlar boyunca kadınlar tarafından cildi temizlemede, sıkılaştırmada, nemlendirmede, yumuşatmada, yaşlanmasını geçiktirmede, canlandırmada, cilt tahrişlerini azaltmada, sivilceleri tedavi etmede ve ayrıca aromaterapide kullanılmıştır.

Gül suyu asırlar boyunca böcek sokmasından çarpıntıya kadar değişen çeşitli rahatsızlıkta insanların ilk başvurduğu çare olmuştur. Osmanlı tıbbında gül suyu birinci derece sakinleştirici ve serinletici etkiye sahip olması nedeniyle değer kazanmıştır.

Etkilerinden yararlanabilmeniz için gül suyunuzun saf ve seyreltilmemiş olması ve sentetik katkı maddeleri içermemesi gerektiğini asla unutmayın. Aşağıda gül suyunuzu çeşitli amaçlarla nasıl kullanabileceğinize dair bazı örnekler verilmiştir:
Temizleyici olarak kullanımı: Bir makyaj pamuğunu gül suyu ile iyice ıslatın; sabah akşam ve gün boyu ihtiyaç duyduğunuzda yüzünüzü, boynunuzu ve dekolte bölgenizi bununla silin. Cilde mükemmel bir temizlik, canlılık ve rahatlık sağlar.

Tonik olarak kullanımı: Bir makyaj pamuğunu gül suyu ile iyice ıslatın; yumuşaklık kazandırmak, canlandırmak ve nemlendirmek için yüzünüzü, boynunuzu ve dekolte bölgenizi bununla silin.
Yüzünüzdeki ve göz çevrenizdeki makyajı çıkarmak için kullanın.
Gül suyu cildi rahatlatan ideal bir traş sonrası losyonudur.
Yorgun ve şişmiş gözleri rahatlatmak için: Soğutulmuş gül suyuna batırılmış iki makyaj pamuğunu gözlerinizin üzerine yerleştirin.
Sabahları şiş gözlere uygulamak üzere gül suyunu küçük buz kalıplarında dondurun.
İpek gibi bir cilde sahip olmak için banyo suyuna gül suyu katabilirsiniz.
Yüzünüz ya da vücudunuzun herhangi bir yerindeki şişliği azaltmak için gül suyu kompresinden yararlanabilirsiniz.
Böcek ısırmaları ve berelenmelerde uygulandığında ağrıyı azaltır.
Baş ağrısını dindirmek için gül suyunu göz çevresine, alına ve şakaklara tatbik edin.
İçki sersemliği ve bulantıyı hafifletmek için gül suyunu kaynatıp beş dakika boyunca buğu şeklinde yüzünüze uygulayın.
Ateşiniz yükseldiğinde el ve ayaklarınızı gül suyu ile ovun.
Gül suyu sizi yazın bunaltıcı sıcağının etkisinden korur; güneşe çıkmadan önce ve güneşte kaldıktan sonra yüzünüze sprey olarak tatbik etmek idealdir.
Gül suyu ter kokusunu nötralize eder. Pamuğa dökerek uygulayacağınız bir kaç damla gülsuyu, koltukaltındaki bakteri oluşumunu engelleyeceği için kötü kokuları bertaraf eder.

Gül, fiziki, duygusal ve spiritüel katmaların tümünü kapsayan güçlü etkisi ile insanda genel bir esenlik hali yaratır. Esansiyel yağlar, genellikle elektronlar veya negatif iyonlar şeklinde elektromanyetik yüklere sahiptir ve şifa verici etkilerini bedenin frekansını daha yüksek seviyelere taşıyarak gösterirler. Rosa damascena esansiyel yağı, 320 MHz.lik frekansı ile tüm esansiyel yağlar içinde en yüksek frekansa sahiptir ve Gulsha ürünleri, kaynağından elde edilmiş en yüksek kaliteli gül yağını size en saf hali ile sunar. Esansiyel yağlar asırlardır aromaterapide kullanılmaktadır.

Gül yağı;
Kalp enerjisini uyarır ve kalp çakrasını açar
Duygusal bedeni besler ve şifa verir
Spiritüel bedeni destekler, güçlendirir
Sevgi, neşe ve empati yaratmaya yarar
Duygusal travmaların iyileşmesine yardımcı olur
İç sükunu ve denge sağlar
Çakralara enerji verir ve aurayı güçlendirir….

(A//Vit-amin.net/)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.