AROMA….. frekans……

koku_02

AROMA

Bitkisel yağların kokuları, belirli esans içeriklerinden dolayı organik düzeyde faaliyet gösterirler. Aynı zamanda, aura ve içsel enerji sistemleri üzerinde tedavi edici etkiye sahip olabilecek, yüksek güçte ve gözle görülemeyen titreşimsel kalıplara sahiptirler. Bitkisel yağlar şimdi, içsel gelişim süreçlerini hızlandırmak ve tedavi etmek içinde kullanılır hale geldiler. Bunlar; adaçayı, paçuli, lavanta, limon çiçeği ve sandal ağacı’dır

Adaçayı:

Bu son derece canlandırıcı koku, öncelikle üçüncü gözü etkiler. Yeni bir açıklık ilhamı ve yaşamın duyusal zevklerine yüksek bir hassasiyet vererek aklı, yeni deneyim manzaralarına açar. Sizi mantığın ötesine taşıyarak merakı, dünyadan çocuksu bir zevk alma becerinizi uyandırır.

Adaçayı’nı çakraları açmak içinde kullanabilirsiniz. Adaçayı bilinçaltında, saf duygusal seviyede hissetmenize, bu yeni alanı keşfetme merakının uyanmasına yardım eder. İnsana, kendi kendine kabul ettiği sınırlamaları bırakma ilhamı ve yeni mücadelelerle yüzleşme cesareti verir. Pürüzsüz, sakin niteliği ve neşeli yapısı bize daha canlı, daha özgür var olma duygusu aşılar. Kilitli enerjilerinde serbest kalmasını sağlar.

Paçuli:

Duygusal bir koku’dur. Duygusal algılamayı ve yaşama zevkini arttırarak seks merkezinide etkiler. Yaşamın duygusal yanlarına artan minnettarlık, leğen bölgesinde bloke olmuş enerjinin serbest kalmasına yardımcı olur. Paçuli, adaçayından daha yetişkindir. Çünkü, bizi müziğe, sanata, duygusallığa, doğayı tanıma keyfine duyarlı hale getirir. Var olmanın her düzeyinde duygusal zevkleri açar. Adaçayı saf, çocuksu ilhamlar verirken, paçuli ise dünya ve diğer insanlarla duygusal ve keyif verici tecrübelere ilham olur.  Paçuli’yi  leğen bölgesinde enerji akışını onarmak ve insanı hayata karşı daha duygusal olmaktan alıkoyan enerjileri azaltmak için kullanabilirsiniz. Buna dokunulma ve her çeşit yakınlaşma korkusu, alerjiler, cilt lekeleri dahildir. Paçuli, duygusal algılamaya kapalı bütün ana ve küçük çakralarla, bu işlevi yeniden yapılandırmak için kullanılabilir. Paçuli’den hoşlanmayan ama etkilerinden kesinlikle yararlanacak kimseler benzeri özellikleri olan ylang-ylang bitkisinin yağını da deneyebilirler.

Lavanta:

Bu soylu ve ayrıcalıklı koku özellikle; küçük şakalardan bile kolayca alınabilen, sürekli olarak arkadaşlarının kabalığından yakınan aşırı duygusal insanlarda başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Lavanta, derinden yaralanmış ve öfkelerini ifade edemeyecek kadar hassas insanlar içinde faydalıdır. Bu tip belirtiler aura’mızı zayıflatır. Burada lavanta yağı çok değerli bir yardımcı olabilir. En hassas çakraları bulup, lavanta yağı uygulayabilirsiniz. Genel olarak’ta reiki çalışmalarınızda ellerinize birkaç damla lavanta yağı kullanmanız reiki seansınızın daha özel ve daha keyifli geçmesini sağlayabilir.

Limon Çiçeği:

Bu koku ferahlatır ve güç verir. Ferahlığı, eski düşünce kalıplarınızdan kopmanıza ve yeni, yaşamı daha destekleyici olanı kabul etmenize yardımcı olur. Kişi engellerinin bilincine varmış ve bunların kaldırılması için tüm hazırlıklar yapılmışsa limon çiçeği devreye girer. Bunu reiki çalışmanızda da kullanabilirsiniz. Limon çiçeği üçüncü gözün açılmasıyla birlikte özellikle kök çakrayı etkiler.  Güçlenme ve koruma sağlayacaktır.

Sandal Ağacı:

Kesin bir şekilde bu koku sevgi işlevini, sıcak kalpli “anne” duygusunu uyandırır. Sakin enerji yapısı, insan sıcaklığı, kabul edilme, açıklık ve anlayış duygusu yaratır. Reiki çalışması sırasında bu kokuyu, seansın hemen başında hoş bir ortam yaratmak için kullanabilirsiniz.  Sandal ağacı güven uyandırır ve bu güven davranışlarınızla kanıtlanır. Sandal ağacını yoğun,  çakralar yada gevşek kas tedavisi sırasında kullanabilirsiniz. Sandal ağacı yağı yalnızca güven duygusunun oluşturulmasında yardımcı olmaz aynı zamanda iletişimi de kolaylaştırır.

Bitkisel özlü yağ  BAZINDA  kokuyu  bölgesel olarak kullanmak için, orta ve işaret parmağınıza birkaç damla koyun ve vücudun çalışacağınız bölgesine, saat yönü tersine yumuşak, dairesel hareketlerle sürün.
Bütün gününüzü özel bitkisel yağın titreşimi ile birleştirmek isterseniz; kağıt mendile sadece birkaç damla damlatın. Etrafını ince bir bez ile sarın. Bunu boynunuza ipek ya da deri bir iple asarak bu yağın kokusunu ve titreşimini auranız da direkt olarak hissedeceksiniz. Bu uygulamada hiçbir zaman metal zincir kullanmayın.

Sağlıklı bir insanın beyni  72-90 MHZ titreşir…Normal bir insan  62-68 MHZ bir frekans aralığına sahiptir….Hastalıklar 58 MHZ  düştüğünde yaşanır…

Bir fincan kahve frekansı  3 günde  16 Mhz  düşürüyor..

Soğuk algınlığında  58 Mhz….

Gripte   57 Mhz…

Kanser  42 Mhz e düşürüyor…

Gül 320  Mhz e yükseltiyor…..(en yüksek frekans)

Lavanta  118 Mhz..yükseltiyor..

Sandal 96 Mhz..yükseltiyor..

Nane 78 Mhz..yükseltiyor..

Fesleğen  52 Mhz..

Melissa  102 Mhz..yükseltiyor..

Ardıç  98 Mhz..yükseltiyor..

A. Papatyası  195 Mhz…yükseltiyor…

OLUMSUZ düşünceler  12 Mhz..düşürüyor….

OLUMLU düşünceler 10 Mhz…yükseltiyor…vs….

(A//Vit-amin.net/)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.