kırmızı AgAt…..

red-lace-agateKIRMIZI AGAT
Kimyasal Bileşim: SİO2
Renk: Açık-koyu kırmızı, beyazımsı kırmızı, turuncumsu kırmızı
Element: Ateş

Kontakt metamorfizma veya metasomatiz-ma geçiren karbonatlı kayalarla, granitlerdeki boşluklarda oluşur. Kalsit, prehnit, zoisit, aktinolit, hedenbergit, andradit gibi minerallerle birlikte bulunur.

Sertlik derecesi 6,5-7 arasındadır. Kristalleri levhamsı, kama şekilli; masif, lamelli; bazen taneseldir. Şeffaf veya yarı şeffaf görünümlüdür. İç içe bantlardan oluşan bir kalsedon türüdür.Antik Yunan ve Antik Roma medeniyetlerinde,

Maya toplumunda Kırmızı Agat tanrısal kabul edilerek kristalin cesaret ve bilgelik verdiğine, aynı zamandabolluk ve bereket enerjilerini yükselttiğine inanılmıştır.
Kırmızı Agat’ manyetiksel olarak etkili ve güçlü bir kristaldir. Enerjisiyle olumsuz enerjiyi olumluya çevirebilir ve arındırabilir. Hayatınızda, bazı zamanlarda zorluklar yaşarsınız. Enerji blokajları meydana gelir.

Yakın dostlarınızla ya da ailenizle çıkan tartışmalar, içe kapanma, hayattan zevk almama ve para akışınızın kesilmesi vb. gibi. Bunların sonucunda duygu-durum bozuklukları başlayabilir. Bu evrede düşünceleriniz büyük olasılıkla olumludan olumsuza kayabilir.

Bu, içinde olmak istemeyeceğiniz bir durumdur. İşte bu zaman aralığında Kırmızı Agat kristali tam da sizin içindir. Kırmızı Agat ile enerji alanınızda biriken olumsuz enerjileri toprağa akıtabilirsiniz. Enerjisel olarak ağırlaşan

Duygusal ve zihinsel bedenlerinizi hafifletebilirsiniz. Bu amaçla içedönüş çalışmalarınıza ekleyerek düzenli kullanmalısınız. Her kullanımda ferahladığınızı, hafiflediğinizi ve yaşam enerjisiyle ye-niden dolduğunuzu hissedersiniz.

Buna ilaveten Kırmızı Agat kristali, para enerjisini oldukça çoğaltabilir. Günümüzde pek çok insanın para enerjisiyle yaşadığı uyumsuzluk aşikârdır. Paraya hiç değer vermezseniz eğer para akışınız kesilir. Para hiç var olmamış ya da sadece bir kâğıt parçasıymış gibi yaşanmamalıdır.

Paraya hak ettiği değeri verdiğiniz müddetçe para akışınız kesilmez ve hatta giderek artar. Para akışını çoğaltmak ve para bilincini geliştirmek için üzerinizde teninize değdirerek Kırmızı Agat kristalini taşıyabilirsiniz. Beraberinde cüzdanınıza yerleştirebilirsiniz veya evinizde Kırmızı Agat ile para köşesi oluşturup yüksek enerjiyi ortama çekebilirsiniz. Para akışınız arttıkça, doğal olarak yaşam kaliteniz de artar. Hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sosyalleşebilir-siniz. Maddi kaygılarınızı geride bırakarak özgürleşebilirsiniz.

İçinde yaşadığınız mekanları olumsuz enerjiden temizlemek ve evrensel yaşam enerjisini ortama yüksek oranda çekmek için Kırmızı Agat kristalini yerleştirebilirsiniz. Kırmızı Agat kristalinin en önemli özelliklerinden birisi kendi kendini şarj edebiliyor olmasıdır. Bu nedenle tekrar tekrar arındırma işlemine gerek kalmaz.Hamilelik ve lohusalık döneminde kullanılırsa bebeğin ve annenin enerjisini manyetik olarak koruyacaktır.

Bunun yanında ayağı yere basmayan ve büyük oranda hayal dünyasında yaşayıp gerçeklerden bir hayli uzaklaşmış kişilerin dengelenmesine, hayal ile gerçeğin ayırt edilmesine olanak verebilir.

Kan hastalıklarında, kalp ve damar hastalıklarında, varis hastalığında kullanılırsa olumlu etkileri gözlenebilir. Ayrıca adet düzensizliğinde kullanılabilir. Doğurganlığı arttırdığı söylenir. Adet sancılarında ise doğal bir ağrı kesicidir.Alıntı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.