ORGANİK NE … DOĞAL NE….

organik_kozmetik_urunleri_nedir_1Oldukça sık konuşulan ve  organik  ürün ya da DOĞAL nedir? Öncelikle bu ürünlerde Genetiği Değiştirilmiş Organizma , parabenler,phenoxyethanol, nano partiküller, silikon, PEG, sentetik, parfüm ve boyalar bulunmamalıdır….

Organik Ürün nedir?

Hiçbir kimyasal ilaç ve gübrenin kullanılmadığı Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların (GDO) kullanılmadığı hormon vb yapay müdahalenin yapılmadığı üretim biçimini kullanarak üretilen ürüne “Organik ürün” denir.

Ekolojik Ürün nedir?

Ekolojik üretimde ise yukarıda sayılan tüm prensipleri uygulayan aynı zamanda az karbon salımı ve yaşayan canlılara saygı gösteren üretim teknikleri kullanır. Mesela Mersin’de üretilen bir sebzenin İstanbul’daki bir pazarda satılmak için yüzlerce kilometre yol yapması sebebiyle fosil yakıt tüketilmesi ekolojik anlayışa aykırı kabul ediliyor.

Biyolojik ürün nedir?

Aslına bakarsanız Organik = Biyolojik diyebiliriz. Fakat bazıları Ay konumu ve takvimi kullanılarak üretilen ve hasatı yapılan Organik ürüne bazıları Biyolojik Ürün ismi kullanıyor.

Doğal Ürün

Doğal Ürünün Organik üründen farlılığı bir sertifika kuruluşu tarafından denetimin yapılmamış olmasıdır. Yani “doğallık” belgelendirilmemiş sadece üreticinin yada satıcının beyanatına güvenmek zorunda olduğunuz  bir durumdur.Araştırma

öyleyse….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.