cILt ve gÜNeş LEKELERİ….

güneş l

Güneş lekeleri, hangi gruba (çiller, gebelik lekeleri, bitki lekeleri, karaciğer lekeleri vb.) dahil olduğunun anlaşıldıktan sonra. Görünümü bozan ve cilt kalitesini düşüren güneş lekelerinden kurtulmak için harekete geçmek  gerekir.. Güneş lekeleri yeni ve yüzeyselse cildi beyazlatıp açan bazı kremler işe yarayabilir. Ayrıca  kimyasal  peeling ve mikrodermabrazyon (cildin üst tabakasının mekanik olarak soyulması) da bu tip lekelerin tedavisinde etkili olur. Fakat daha eski ve derin lekelerin tedavisi daha zordur ve daha uzun sürer. Bu durumda en çok tercih edilen tedavi yöntemleri IPL lazer veya soyucu lazer tedavisiyle derin kimyasal peeling’lerdir. Öte yandan bu tip uygulamalar ciltte az da olsa inceltici etki yapar ve gereğinden fazla uygulanmaları sakıncalı olabilir. Uygulama derinliğine bir uzman tarafından kişinin cilt  tipine karar verilmesi gerekir. İnce bir cilt yapısı olan kişilere bu uygulamalara ilaveten alttaki kolajen yapısını destekleyecek tedaviler de uygulanabilir; işlem yapılan bölgeye dolgu veya hiyeronik asit uygulanması ya da metabolizmanın vitamin ve mezoterapi ile dengeye oturtulması gibi.

Cildinizde güneş lekeleri oluşmasını istemiyorsanız bazı önlemler almanız gerekiyor ve bunları uygulamak tedavi sürecinin maddi manevi külfetleriyle uğraşmaktan daha kolay olacaktır. Sabah 11-öğlen 4 arasında güneş çok diktir; bu saatlerde güneşlenmekten olabildiğince kaçınmalısınız. Yazın yanınızda her zaman güneş koruyucu bulundurun ve güneşte kalıyorsanız bu ürünü 2-3 saatte bir mutlaka yenileyin. Güneşlenerek geçirdiğiniz bir günün sonunda zaman kaybetmeden duş alın. Güneş cildinizdeki doğal nemi emer, bu nemi yerine koymak için güneş sonrası kremi veya kaliteli, yoğun bir nemlendirici kullanmayı unutmayın. CİLT   lekelerinden  kurtulmak 20’li yaşlardaki insanlar için daha kolaydır ve kurtulma süreci daha kısa sürer, yaş ilerledikçe süreç de zorlaşır ve uzar.

Yeni oluşmuş güneş lekelerini ortadan kaldırmak için kendi başınıza yapabileceğiniz bazı şeyler var; örneğin iri taneli bir kese veya ipek keseyle vücudunuza üç günde bir arındırıcı peeling uygulayabilirsiniz. Ölü derilerinizi bu şekilde zımparaladığınızda altta lekesiz, sağlıklı bir cilt gelmesi için yenileyici-besleyici bir losyon edinmeli ve bu losyonu peeling yaptığınız bölgelere her gün sürmelisiniz..Araştırma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.