GÜL ŞURUBU…

GÜL Şerbeti...

GÜL….

C vitamini, malik asit, pektin ve sitrik asit açısından çok zengin olan Gül… A,B3, C ve D vitaminleri içermektedir…ishal sorunlarını giderebilir, soğuk algınlıklarına iyi gelir.Ülser ve hazımsızlık sorunlarını giderebilir, hazımsızlığa iyi gelir. Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Halsizliği ve yorgunluğu giderici özelliği vardır. Sinir sistemi üzerinde etkilidir, sinirleri rahatlarır ve gevşetir.

Gül ….cilde canlılık kazandırır, anti-bakteriyel, antiseptik, anti-enflamatuar ve anti-oksidatif özellikler açısından zengindir. Bu yaprakları akne dahil bir çok cilt hastalığını ortadan kaldırabileceğine inanılır.
Cildin prüzsüz olmasını sağlar, sağlıklı bir görünüm kazandırır, cildi nemlendirir ve kuruluğunu giderir.
A ve E vitaminleri açısından zengin olduğu için cildin sıkılaşmasını sağlar, dokuları güçlendirir.
Ayrıca, etkili bir anti-alerjen olması cilt sağlığını serbest radikallerden ve bakerilerden korumaya yardımcı olur.
Kadınlarda düzenli adet döngüsünü sağlayabilir.
Güçlü bağışıklık sistemi için mutlaka tüketilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Bir çok hastalığın ortaya çıkmasını ve gelişmesini engeller.
C vitamini içerdiği için boğaz ağrılarını giderebilir, soğuk algınlıklarından neden olan burun tıkanması ve öksürme gibi srounların ortadan kalkamasına yardımcı olabilir.
Sindirim sistemi için çok faydalı bir besin kaynağıdır. Özellikle bağırsakların çalışmasına yardımcı olabilir. Obezite sorunu ile mücadelede yardımcı olabilir. Kabızlığı giderici özelliği olan gül…aynı zamanda dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı olabilir.

Gül ..ün en önemli özelliklerinden bir tanesi de stres ve depresyonla alakalı sorunlarla etkili bir şekilde mücadele edebiliyor olmasıdır. Sinir sistemi üzerinde çok etkili olan gül.. rahatlamayı sağlar, sinirlerin gevşemesine ve vücudun sakinleşmesine yardmcı olabilir. Bu özelliğinden dolayı genel anlamda ruh sağlığının korunmasını sağlayabilir.
Gül … daha önce sindirim sistemi için çok faydalı olduğunu yazmıştık. Özellikle bağırsakların çalışmasına ve temizlenmesine katkıda bulunur. Bu özelliğinden dolayı gül… aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olur. Kilo vermek isteyenlerin düzenli olarak tüketmelerini öneririz.
Gül.. aynı zamanda idrar yolu sorunlarını ortadan kaldırabilir. Etkili bir idrar söktürücüdür.

Gül… artrit, gut ve yüksek ateş gibi sorunları giderebilir. Bunun dışında sinir sistemi üzerinde etkilidir,rahatlama sağlar.
Antiseptik özelliği olan gül.. yaraların hızlı iyileşmesi için kullanılmaktadır. Yara üzerine direkt uygulanarak kullanılır.
Spazm ve kramp ağrılarına iyi gelmektedir. Kasların rahatlamasını, spazm ve kas ağrılarının geçiştirilmesini sağlar.
Antiviral özelliği olan gül bir çok hastalığa karşı bünyeyi korumak için savunma sistemini güçlendirir.
Cinsel soğuklukları ve cinsel sorunları ortadan kaldırabilir. Eski çağlardan beri cinsel sorunların tedavisinde kullanılmıştır.
Rahim sorunlarını giderebilir. Bunun yanında gül kadınlarda menapozu geciktirebilir. Ayrıca buna bağlı olarak dolaylı yönden kadınlarda ruh ve sinir sağlığını korumaya yardımcı olabilir.
Mide sorunlarını giderebilir, mide enfeksiyonlarına karşı etkili olabilir.
Gül içerdiği bol miktardaki uçucu yağlar aynı zamanda etkili bir müshil olarak görev yapar. Bunun sayesinde hem kabızlık sorununu giderir, hem de bağırsakları temizleyerek kilo vermeye yardımcı olabilir.
Gül ..karaciğer enfeksiyonlarına karşı çok etkili olduğu düşünülmektedir. Ülser sorunlarıyla başa çıkabilir ve safranın sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirmesine yardımcı olur.
Bulantı ve kusma sorunlarına karşı gül etkili bir çözüm sunabilir.
Hakiki ve saf gül kansere yakalanma riskini azaltabilir, bunun yanında kalp sağlığını koruyabilir.
Gül cilt sağlığı için de çok faydalıdır. Genel anlamda cilt sağlığını korur…
Cilt üzerinde meydana gelen aknelere karşı gül etkili ve doğru bir çözüm olabilir.
Gül …ciltte meydana gelen kara lekeler, sivilce ve kızarıklıklar, dökülmelere karşı etkili olabilir. Bunun için cildin etkilenen kısmına 2-3 damla sürerek masaj şeklinde uygulamanız yeterlidir.
Gül …cildin yumuşamasını sağlar, kuru cilt sorunları olan kişiler düzenli olarak tüketmelidirler.
Gül… özellikle cilde çok zarar veren ve hızla yaşlanmasına ve deforme olmasına neden olan bakterilere karşı çok etkili olabilir. Cildi zararlı bakterilerden temizleyerek cildin yaşlanmasını yavaşlatır.
Gül… cildin yenilenmesini ve hasarlı hücrelerin onarılmasını sağlayabilir. Buna engel olan serbest radikallerin ortadan kalıdırılmasına yardımcı olur.
Özellikle hassas cilde sahip kişilerin kullanmasını öneririz. Etkilerini kısa sürede göreceğinize eminiz.gül şerbetii

Gül...bütün bunların dışında, uykusuzluk sorularını ortadan kaldırabilir.

Gül kokusu akla ve zekaya iyi faydalı ve dimağı rahatlatıyor,

Gül kokusu rahat uyumaya yardımcı oluyor,

l kokusu mükemmel derecede ferahlık verir,

-Baş ağrısına iyi geliyor,

-Mideyi rahatlatarak kusma,öğürme vb durumlarda sakinlik sağlıyor.

İltihap sökücü ve dekonjestandır. Uzun bir günün sonunda vücudunuzda kalan yorgunluğu, gül giderebilir. Gül… Baş ağrılarını dindirir.  Vücuttaki kollajen sentezini hızlandırıp, serbest kökleri etkisiz hale getirerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.
Rahatlatıcıdır.
Ciltteki siyah noktaları, çatlakları ve kırışıklıkları giderir.
Saç köklerini güçlendirir ve kan dolaşımını arttırır. Böylece saç dökülmesinin önüne geçer..
İçerdiği tannin, pektin, E ve B vitaminleri ile, cildinizi sıkılaştırıp temizleyen ideal bir toniktir.
Antibakteriyel özelliği ile, yara, çıban ve sivilcelere karşı oldukça etkilidir.

Ruh ve sinir sistemi.. göz sağlığı.. artrit ve romatizmaya iyi geliyor..Ayrıca düzenli olarak tüketildiğinde Menepozu geciktiriyor…

Vesselam..Bizden söylemesi..

Sevgiyle…

(/Vit-amin.net//)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.