Namı DEĞER..incir…

incirr

Amerikan Diyabet Birliğinin yaptığı araştırmaya göre yüksek lif içeriği, diyabetin fonksiyonel kontrolünü geliştirmede yardımcı olmakta ve tedavi edici etkiler göstermektedir. Ayrıca incir yaprakları, düzenli olarak insülin iğnesi vuran kişilerin ihtiyacı olan insülin seviyesinin düşmesini sağlar. İncir, potasyum bakımından zengin olup, yemeklerden sonra vücuda emilen şeker miktarını düzenlemede yardımcı olur. Yüksek miktarlarda potasyum alımı da kan şekerinin yükselip alçalma sıklığını azaltır. Yani bu ani değişimler daha nadir gerçekleşmeye başlar.

Bu da diyabetik hastalığa sahip olan kişilerin daha normal bir yaşama sahip olmalarını sağlar.İncir ise tam tersine yüksek bir potasyum oranına ve düşük sodyum oranına sahiptir. Bu da inciri hipertansiyon hastalığının etkilerine karşı harika bir savunma mekanizması geliştirmenizi sağlar. Ayrıca incir rahatlatıcı bir meyvedir. Gün içerisinde sizlere sakinlik verir ve sinirlerinizin sakinleşmesinde yardımcı olur.

İncirin kalsiyum bakımından zengin olması, bu da kemik sağlığınızı geliştirir ve osteoporoz riskini azaltır. Bir diğer faydası da idrar ile atılan kalsiyumun vücutta tutulmasının sağlanmasıdır. İncir yaprağı çayı tüketerek de bronşit gibi solunum yolu rahatsızlıklarına karşı sağlıklı ve ilaçsız bir şekilde yardımcı bir tedavi oluşturabilirsiniz.

Serbest radikaller ile savaşmada ekstra güçlü bir vücut savunması istiyorsanız, yüksek lif içeriğine sahip inciri bol miktarlarda tüketmeniz gerekir.

Şifa OLSUN..

(/Vit-amin.net//)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.