YASEMİN….

parfum-Jasminum Officinalis

Jasminum  Sambac (İran)

Jasminum Nudiflorum  (Kış Yasemini ÇİN)

Jasminum  Humile (İtalya)

Yasemin….

Jessamine (Jasminum)…İran kökenli arapça Yasmin  isminden türemiştir.  ”Tanrının Hediyesi ”’anlamına gelir..

Bu büyüleyici kokusunun yanı sıra çiçeğin kendisi saflık, duruluk ve masumiyet, simgeler.Egzotik kokusuyla meleklerinde en sevdiği kokulardandır. Zerafet ve alçak gönüllülükle bağdaştırılır..Saf aşkın temsilidir..İlahi umudu sembolize eder .Zihinsel ve duygusal seviyelerde oldukça yoğun bir etkisi vardır.. Seratonin hormonunun salınımını artırarak mutluluk verici  hoş bir etki gösterir. Anti depresan özelliktedir….

Mistik duyguları harekete geçirir duyuların artmasına ve kişilerin birbirlerini anlamasına yardımcı olur.Yasemin  anlayış, kavrama, mistik algı ve sorunlara karşı vazgeçilmez bir iksirdir.Beynin direkt bir şekilde beta dalgalarını uyarır. Yasemin kokusu depresyona iyi geldiği bilinen bir kokudur.Bir çok literatürde kanseri tedavi ettiği de söylenmektedir..

Japon bilim adamları  yasemin kokusunun hızlı ve kalıcı öğrenmeyi sağladığını bulmuşlar. Yasemin kokusu ise alın tarafında beta dalgalarını artırır bu da daha fazla uyanıklık hali demektir.

Rahatlatır arındırır içimizde bize ait olmayan şeyleri uzaklaştırır. Duygusal acıyı, kederi alır..Korkular, güvensizlik hissini, içsel sıkıntıları alır götürür. Yerine  pozitif temiz , yükselmiş bir ritim koyar..

Gül ve bergomotla  hormon dengeleyicidir..

Limon ve Yasemin: Bu iki kokunun zihin fonksiyonlarını olumlu etkilediği söyleniyor. İnandırıcı gelmedi mi? Bulmaca çözmeden önce ağzınıza limonlu bir şeker atın ve performansınıza bakmanızı öneriyor uzmanlar..

Meleklerin kokularını hissedebilmek herkese nasip olmaz.

Çünkü nura yakın bir koku ile tabir edilir peki Nur nasıl kokar?

Meleklerin kokusunu dünyevi bir bitkiye benzetecek olursak Yasemin kokusunu andırmaktadır. Ancak her meleğin kokusu farklıdır.

Melekler tüm kötü addedilen kokuları sevmezler…

Sevgiyle …

(/Vit-amin.net//)yasemin-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.