PATCHOULİ….

patchouli

Patçhouli….

Pogostemon cablin…

Odunsu, topraksı ve tatlı kokusu vardır. Az miktarda kullanıldığında bile uyarıcı etki gösterir. Antiseptiktir. Aromaterapide; yorgunluk, gerginlik, stres, yanık, kepek, akne, egzama gibi durumlarda ve yağlı ciltler veya saçlı deride kullanılabilir. Patchouli yağı %45 oranında paçulen, %40 paçulol, azulen ve evgenol içerir. Yoğun toprak ve kök nüanslı ağaç-ot aromasına sahiptir. Bu yağ, sinir sistemine olumlu etki gösterir.
Diğer bir adı da Silhat ve tefariktir…

Silhat yağı Güneydoğu Asya kaynaklı büyük bir bitkidir bir uçucu yağ ekstre şeklidir.
1. Patchouli esansiyel yağı sevgi duyulmasının nedenlerinden biri on yılda bu kadar popüler olması bir afrodizyak olduğunun petrol kokusu kişinin libido ve tutku artırdığı söylendiği için dir.
2. Burada antiseptik özellikler
Muhteşem özelliklere sahip uçucu yağ paçuli bir başka biri: bir baz yağı ile karıştırılır, paçuli uçucu yağ küçük yaralar ve enfeksiyonları tedavi etmek için de kullanılabilir.Paçuli yağı güçlü bir antiseptik, ancak yalnızca nedeniyle gücünün baz yağ ile karışık bir kaç damla kullanmanız gerekir.
3. Bir difüzör ile birlikte kullanılır
Paçuli esansiyel yağ ruh üzerinde yatıştırıcı etkiye sahip birçok yağlardan biridir .Bu stresi azaltmak ve hatta bazı kişilerde depresyon azaltabilir sakinleştirici bir etkisi olduğu için söyleniyor.
4. Taşıyıcı yağ, paçuli yağı ile karışık deodorant
Güçlü koku giderici bir etkiye sahiptir.Herkesin koku tadı için olmayabilir, ama vücut kokusunu gidermek için etkili…Cilt üzerinde kullanmadan önce, her zaman cildinizi tahriş etmez emin olmak için öncelikle küçük bir alanda üzerinde test edin.
5. Harika paçuli esansiyel yağı faydaları diğeri kötü nefes mücadele olmasıdır kötü nefes
Normal gargara için paçuli yağı birkaç damla ekleyin ve tüm bakterileri temizlemek ve ekstra taze ve temiz duygu ağzını bırakacaktır.
6.Yaşlılık lekeleri
Silhat uçucu yağ kullanır ve faydaları çok fazladır aydınlatır ve bunların diğeri de yaşlılık lekeleri hafifletmek yardımcı olabilir.Genel nemlendirici bazı Patchouli esansiyel yağı ekleyin ve yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmak ve hatta cilt tonunu yardımcı olacaktır.Bir ay içinde, herhangi bir etkilenen bölgelerde düzenli olarak uygulayın ve bir fark görmek mümkün olmalıdır.
7. Vücudu detokslar
paçuli esansiyel yağının idrar söktürücü özellikleri kokusu teneffüs olduğunu zaman inanılmaz faydalar sağlar bir diğeri de diğeri detox etkisi yapmasıdır..Bir difüzör paçuli yağı kullanın ve vücudunuzun sıvı akışını teşvik ve toksinlerin uzaklaştırılmasın da yardımcı olacaktır.
8. Böcek sokması tedavisi
Ayrıca ısırık ve sokmalarında tedavi olarak paçuli esansiyel yağ kullanabilirsiniz sokmaları için.Bu, kaşıntı yatıştırır kızarıklık ve şişliği azaltır ve çok durdurma enfeksiyonu yardımcı olur.Bir acı olsun önce taşıyıcı yağ ile karışık paçuli yağı koyun ve aynı zamanda oldukça etkili böcek kovucu yapar.
9. Muhteşem paçuli uçucu yağ kullanınca başka bir faydası da leke izlerinin koyu görünümünü azaltır: Düzenli uygulandığında, paçuli yağı yavaş yavaş izleri ve çatlakların renkleri solacak.Yağ iyileşme sürecini teşvik etme ve cilt üzerinde lekeler solmaya yardımcı özelliklere sahiptir.
10. Treats kepek
Paçuli esansiyel yağı birkaç damla ekleyerek kepek şampuanı içine düzenli şampuanlayabilirsiniz.Yağ kafa derisi enfeksiyonları ve bakterilere karşı savaşmaktadır..

Resimdeki patçhouli, dünya piyasasından örneklerdendir…Bizim ürettiğimiz tamamen doğal el ürünü alkolsüz kokudur…

Sipariş….vitaminnnet@gmail.com
Şifa olsun..
Sevgiyle…
(/A/Çeviri/Vit-amin.net/)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.