Kategori arşivi: DoğaL İLAÇ

SANDAL ŞURUBU…

,sandal

Santalum album….

Sandalgiller familyasindan, küçük boylu bir agaçtir. Ağacın boyu 4 ila 9 metre arasında değişmektedir. Sandal ağacı’nın anavatanı Hindistan yarımadası, Avustralya ve doğu Endonezya’dır. Günümüzde ise Çin, Sri Lanka, Filipinler gibi çeşitli ülkelerin ormanlarına yayılmıştır.Dünyanın en güçlü sandal ağaçları Tibet’te yetişir. Sandal bedeni temizleyip zihin dinginliği ve tazeliği sağlar. Düşüncede ve duygularda kaygı düşüncelerini yok ederek rahatlama hissi verir. Ayrıca kalp, ciğer, dalak ve böbrek rahatsızlıklarının üzerinde olumlu etkileri vardır. İnsanlara neşe ve sevinç hissini vererek daha canlı olmalarını sağlar. Gereksiz kaygı ve korkulara son vererek rahatlama hissi verir. Kendi iç dünyanızın farkındalığını bilerek ve isteyerek artırarak, kişisel gelişim anlamında gelişmenizi sağlar.Özelikle kokusuylada toplantı odalarında karar mercilerinde duru bir zihin sağlar. Olumlu duygu ve düşüncelerin kokusudur. Vericilik konusunda cömert davranılmasını sağlar. Enerjisini vererek daha mutlu olmanızı sağlar. Olumlu özellikleriyle enerjisini yansıtır. Erkekler için Afrodizyak özelliğine sahiptir.

Sandal zengin bir antioksidan kaynağı olmakla beraber, anthocyanin’ler, galik asit türevleri ve taninler , C vitamini , E vitamini ve  karoten içeriğe sahiptir. Bu nedenle sağlığı destekleyen önemli bir besindir.

Baş ağrısı ..

Depresyon..

Uykusuzluk..

Tansiyon..

Gerginlik..Ankisiyete..

Karaciğeri kuvvetlendirir…ve susuzluğu keser.

  • Afrodizyak etkiye sahiptir.
  • Kuru ciltlere faydalıdır.  Çatlamış ve yıpranmış ciltlerde kullanılır.
  • İyi bir balgan söktürücüdür ve öksürükte de kullanılır.Antiseptik, rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkileri vardır.
  •  Alerjik ciltlerde antiseptik olarak cildin temizlenmesinde kullanılır.
  •  Dizanteri ve bel soğukluğu gibi rahatsızlıklarda da kullanılır.
  • Ciltteki akne ve benzeri pürüzlere iyi gelir.
  • Aromaterapide; uykusuzluk, stres, gerginlik, depresyon gibi durumlarda kullanılır…
  • Afiyet olsun..

    (/A//Vit-amin.net//)

MEYAN ŞURUBU…

Meyankökü şurubu

MEYAN…ŞURUBU…

Karaciğer rahatsızlıkları ve siroz..

Kan şekeri düşüklüğünde..

Böbrekler ve böbrek üstü bezlerini  çalıştırır..Hazmı kolaylaştırır..Nefes borusu ..ses telleri..

Vitiligo,Likes,sedef..

Egzama, yangı giderici..

Eklem  iltihapları..

Gastrit..kolit..Mide barsak ülseri

Faranjit ..Kollesterol

Kabızlık..Basur..

İnterferon özelliği ile..(Virus  mikroplarına  karşı kalkan)

Hepatit..Varis gibi rahatsızlıklarda rahatlatıcı tedavi yardım desteği sunar..

Şurup tüketilirken yanında muz, kaysı ve bol su tüketilmelidir…

2 aylık tedavi..Günde 2×1 çay bardağı  içilir…

Afiyet olsun…

Sevgiyle…

(/A/Vit-amin.net//)

Metabolizma çalıştırıcı ŞURUB…

MÜRVER

Günde 2 kez 1 fincan içildiğinde İdrar söktürücü, müshil,zayıflatıcı,göğüs yumuşatıcı ,nefes açıçı Soğuk algınlığı ve grip enfeksiyonlarına karşı vücudu  dinçleştirici  etkisiyle Hem yaz hem de kışın Vücüda destek şurup gıdalarından biridir…

Vücudu rahatlatıcı özelliği ile özellikle soğuk algınlığına bağlı hastalıklarda vücudu dinlendirir ve güçlendirir.Metabolizma çalıştırıcı özelliği sayesinde zayıflamaya yardımcı olur.

Üst solunum yolu rahatsızlıklarında vücudu destekleyici olarak kullanılır.

Göğüs ağrılarını hafifletir…

Balgam söktürücü özelliğe sahiptir.

İdrar yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Terletici özelliği sayesinde vücuttan toksinlerin hızla atılmasına yardımcı olur.

Anne sütünü kuvvetlendirir.

İltihap kurutucu özelliğe sahiptir.

Vücudun direncini arttırır.

Yatıştırıcı etkisi ile vücuda rahatlık verir.

Güneş yanıklarının iyileşmesini kolaylaştırır.

Sinirsel ve romatizmal ağrıları dindirmeye yardımcı olur.

İdrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir.

Sevgiyle..

(/A//Vit-amin.net//)

TemRi Hindi ŞURUBU…

dEMİR Hindi

DEMİR(Temri)Hindi….

Osmanlı mutfağında yaygın olarak kullanılan ve 40 çeşit baharattan yapıldığı söylenen Demirhindi Şerbeti’nin anlatılan en ünlü efsanesi şöyledir:

“Kanuni Sultan Süleyman sıcak bunaltıcı bir yaz günü Yeniçeri ziyaretinde susamış ve soğuk bir şerbet istemiş. Padişaha ait bir tas içinde hemen buz gibi bir demirhindi şerbeti ikram edilmiş. Kanuni bu şerbeti o kadar çok sevmişki o tası altınla doldurtup, şerbeti yapan ustayı ödüllendirmiş.”

Sultan Süleyman Han’ın sofrasından eksik etmediği Demirhindi meyvesinin ve içine konulan diğer baharatlarla birlikte Demirhindi Şerbeti’nin sağlık açısından faydaları saymakla bitmiyor:

Antioksidan açısından da zengin olan demirhindi kansere karşı etkilidir. Karoten, C vitamini ve B vitaminleri içerir. C vitamini eksikliğine karşı etkilidir. Ateş düşürücüdür ve soğuk algınlığına karşı vücudu korur. Kolesterolü düşürür. Sindirim sistemini hızlandırır. Kalp sağlığını korur. Gargara yapıldığında boğaz ağrısına iyi gelir. İnflamasyonu iyileştirici olarak cilde uygulanabilir. Mide ağrısına ve mide ekşimesine iyi gelir. Romatizma ve kas ağrılarını giderir. Ayrıca, şerbetin iştahı açıcı, bağırsak gazını sökücü, ağız kokusunu giderici, beden ve zihin gücünü artırıcı özellikleri olduğu da biliniyor.

Stres gerginlik ve cesaret eksikliği ve yaşlanmayı önler kırışıklıkları tedavi eder..Boğaz , kulak, göz, suyla içildiğinde mide rahatsızlıklarına iyi gelir..Nefes darlığı astım sarılık öksürük için birebirdir..

Her gün bir bardak sulandırıp bal veya pekmezle veya sade içtiğiniz Demir hindi şerbeti 2 hafta sonra Boğaz ağrısından bademcik şişmesinden farenjit gibi hastalıklardan iz bırakmadan vücüdu gençleştirir dinçleştirir..

Cildi güzelleştirir,uyuz ,mantar hastalıklarını tedavi eder.Sabah aç karna içilirse gün boyu su içilmezse kemklerin romatizme yelini alır..Kekik suyuyla içildiğinde dildeki peltekliği alır..Sabahları aç karna bir kaşık Zekaya iyi gelir beyin hücrelerini korur.Beyin kanamasını önler…

Şifa Olsun…

Sevgiyle..

(/A//Vit-amin.net/)

GÜL ŞURUBU…

GÜL Şerbeti...

GÜL….

C vitamini, malik asit, pektin ve sitrik asit açısından çok zengin olan Gül… A,B3, C ve D vitaminleri içermektedir…ishal sorunlarını giderebilir, soğuk algınlıklarına iyi gelir.Ülser ve hazımsızlık sorunlarını giderebilir, hazımsızlığa iyi gelir. Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Halsizliği ve yorgunluğu giderici özelliği vardır. Sinir sistemi üzerinde etkilidir, sinirleri rahatlarır ve gevşetir.

Gül ….cilde canlılık kazandırır, anti-bakteriyel, antiseptik, anti-enflamatuar ve anti-oksidatif özellikler açısından zengindir. Bu yaprakları akne dahil bir çok cilt hastalığını ortadan kaldırabileceğine inanılır.
Cildin prüzsüz olmasını sağlar, sağlıklı bir görünüm kazandırır, cildi nemlendirir ve kuruluğunu giderir.
A ve E vitaminleri açısından zengin olduğu için cildin sıkılaşmasını sağlar, dokuları güçlendirir.
Ayrıca, etkili bir anti-alerjen olması cilt sağlığını serbest radikallerden ve bakerilerden korumaya yardımcı olur.
Kadınlarda düzenli adet döngüsünü sağlayabilir.
Güçlü bağışıklık sistemi için mutlaka tüketilmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır. Bir çok hastalığın ortaya çıkmasını ve gelişmesini engeller.
C vitamini içerdiği için boğaz ağrılarını giderebilir, soğuk algınlıklarından neden olan burun tıkanması ve öksürme gibi srounların ortadan kalkamasına yardımcı olabilir.
Sindirim sistemi için çok faydalı bir besin kaynağıdır. Özellikle bağırsakların çalışmasına yardımcı olabilir. Obezite sorunu ile mücadelede yardımcı olabilir. Kabızlığı giderici özelliği olan gül…aynı zamanda dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı olabilir.

Gül ..ün en önemli özelliklerinden bir tanesi de stres ve depresyonla alakalı sorunlarla etkili bir şekilde mücadele edebiliyor olmasıdır. Sinir sistemi üzerinde çok etkili olan gül.. rahatlamayı sağlar, sinirlerin gevşemesine ve vücudun sakinleşmesine yardmcı olabilir. Bu özelliğinden dolayı genel anlamda ruh sağlığının korunmasını sağlayabilir.
Gül … daha önce sindirim sistemi için çok faydalı olduğunu yazmıştık. Özellikle bağırsakların çalışmasına ve temizlenmesine katkıda bulunur. Bu özelliğinden dolayı gül… aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olur. Kilo vermek isteyenlerin düzenli olarak tüketmelerini öneririz.
Gül.. aynı zamanda idrar yolu sorunlarını ortadan kaldırabilir. Etkili bir idrar söktürücüdür.

Gül… artrit, gut ve yüksek ateş gibi sorunları giderebilir. Bunun dışında sinir sistemi üzerinde etkilidir,rahatlama sağlar.
Antiseptik özelliği olan gül.. yaraların hızlı iyileşmesi için kullanılmaktadır. Yara üzerine direkt uygulanarak kullanılır.
Spazm ve kramp ağrılarına iyi gelmektedir. Kasların rahatlamasını, spazm ve kas ağrılarının geçiştirilmesini sağlar.
Antiviral özelliği olan gül bir çok hastalığa karşı bünyeyi korumak için savunma sistemini güçlendirir.
Cinsel soğuklukları ve cinsel sorunları ortadan kaldırabilir. Eski çağlardan beri cinsel sorunların tedavisinde kullanılmıştır.
Rahim sorunlarını giderebilir. Bunun yanında gül kadınlarda menapozu geciktirebilir. Ayrıca buna bağlı olarak dolaylı yönden kadınlarda ruh ve sinir sağlığını korumaya yardımcı olabilir.
Mide sorunlarını giderebilir, mide enfeksiyonlarına karşı etkili olabilir.
Gül içerdiği bol miktardaki uçucu yağlar aynı zamanda etkili bir müshil olarak görev yapar. Bunun sayesinde hem kabızlık sorununu giderir, hem de bağırsakları temizleyerek kilo vermeye yardımcı olabilir.
Gül ..karaciğer enfeksiyonlarına karşı çok etkili olduğu düşünülmektedir. Ülser sorunlarıyla başa çıkabilir ve safranın sağlıklı bir şekilde görevini yerine getirmesine yardımcı olur.
Bulantı ve kusma sorunlarına karşı gül etkili bir çözüm sunabilir.
Hakiki ve saf gül kansere yakalanma riskini azaltabilir, bunun yanında kalp sağlığını koruyabilir.
Gül cilt sağlığı için de çok faydalıdır. Genel anlamda cilt sağlığını korur…
Cilt üzerinde meydana gelen aknelere karşı gül etkili ve doğru bir çözüm olabilir.
Gül …ciltte meydana gelen kara lekeler, sivilce ve kızarıklıklar, dökülmelere karşı etkili olabilir. Bunun için cildin etkilenen kısmına 2-3 damla sürerek masaj şeklinde uygulamanız yeterlidir.
Gül …cildin yumuşamasını sağlar, kuru cilt sorunları olan kişiler düzenli olarak tüketmelidirler.
Gül… özellikle cilde çok zarar veren ve hızla yaşlanmasına ve deforme olmasına neden olan bakterilere karşı çok etkili olabilir. Cildi zararlı bakterilerden temizleyerek cildin yaşlanmasını yavaşlatır.
Gül… cildin yenilenmesini ve hasarlı hücrelerin onarılmasını sağlayabilir. Buna engel olan serbest radikallerin ortadan kalıdırılmasına yardımcı olur.
Özellikle hassas cilde sahip kişilerin kullanmasını öneririz. Etkilerini kısa sürede göreceğinize eminiz.gül şerbetii

Gül...bütün bunların dışında, uykusuzluk sorularını ortadan kaldırabilir.

Gül kokusu akla ve zekaya iyi faydalı ve dimağı rahatlatıyor,

Gül kokusu rahat uyumaya yardımcı oluyor,

l kokusu mükemmel derecede ferahlık verir,

-Baş ağrısına iyi geliyor,

-Mideyi rahatlatarak kusma,öğürme vb durumlarda sakinlik sağlıyor.

İltihap sökücü ve dekonjestandır. Uzun bir günün sonunda vücudunuzda kalan yorgunluğu, gül giderebilir. Gül… Baş ağrılarını dindirir.  Vücuttaki kollajen sentezini hızlandırıp, serbest kökleri etkisiz hale getirerek yaşlanma sürecini yavaşlatır.
Rahatlatıcıdır.
Ciltteki siyah noktaları, çatlakları ve kırışıklıkları giderir.
Saç köklerini güçlendirir ve kan dolaşımını arttırır. Böylece saç dökülmesinin önüne geçer..
İçerdiği tannin, pektin, E ve B vitaminleri ile, cildinizi sıkılaştırıp temizleyen ideal bir toniktir.
Antibakteriyel özelliği ile, yara, çıban ve sivilcelere karşı oldukça etkilidir.

Ruh ve sinir sistemi.. göz sağlığı.. artrit ve romatizmaya iyi geliyor..Ayrıca düzenli olarak tüketildiğinde Menepozu geciktiriyor…

Vesselam..Bizden söylemesi..

Sevgiyle…

(/Vit-amin.net//)

SAFRAN Şurubu…

safran şerbeti

İLAÇLARIN KRALİÇESİ…

Kaşıntıya,sivilceye,cinsel gücü artırmaya,sindirim sistemini düzenlemeye,sinirleri yatıştırmaya,kişiyi neşelendirmeye,diş etlerini güçlendirmeye,diş eti kanamalarını önlemeye,ağız yaralarına,zekayı artırmaya,kalp ve damar hastalıklarına,dalağı güçlendirmeye ve sperm kalitesini artırmaya faydalıdır. Yapılan çalışmalarda  depresyon ile mücadelede, anksiyete ve duygusal kontrol yönetiminde etkili olduğu görülmüştür. Bazı araştırmalarda da; safran özü bileşenlerinin antikanserojen (kanser bastırıcı) olduğu ve antioksidan özelliklere sahip olabileceği sonucuna varılmıştır.

İştah düzensizliğini önlediği ve yeme isteğini azaltarak, moral yükselttiğini göstermiştir. Diyet ve stres, genellikle belirli hormon ve nörotransmitter seviyelerini bozabilir. Sonuç olarak; anormal beslenme ve diyet, stresi teşvik eder. Safran özünün ise iştahı ve stresi düzenlediği, ayrıca beyindeki seratonin artışını sağladığı gösterilmiştir. Uzmanlar, safranın kokusunu; ‘otsu ya da samansı bir etkiyle karışık metalik balı andırır’ diye tarif eder. Tadı da biraz keskin ve samansıdır.

Bilimsel araştırmalar; safran özü ve ana aktif bileşenlerinin, anti-kanser ilacı Cisplatin’in yan etkilerini azalttığını, tümörü küçülttüğünü ve tümör yayılmasını bastırdığını göstermiştir. Ağrı, kötü sindirim, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, solunum sistemi hastalıkları ve Alzheimer gibi birçok rahatsızlıklarda çare olabilecek bitkisel bir yaklaşım olarak gösterilmiştir.

Tıkanmaları açtığı, karındaki gazları dağıttığı, kabızlığı giderdiği, kalbe kuvvet verdiği ve iştah açtığından söz edilmiştir.

Şifa olsun…

(/Vit-amin.net//)

HİBUSKUS ŞURUBU…

şerbet

HİBUSKUS Şurubu…

Zayıflamaya yardımcı…
Tansiyonu düşürür….
Tip 2 diyabette yüksek kan basıncını düşürmek için kullanılır…
Bağışıklık sistemini güçlendirir…
Antioksidandır…
Kolesterolü düşürür…
Mide kanserine karşı koruma sağlar…
Şişliği alır…
Sindirim sistemini çalıştırır…
Kalp ve karaciğer hastalıklarına karşı kullanılır…

Şifa olsun…

(/Vit-amin.net//)

ALOE VERA Şurubu…..

aloe-vera-şurupo

ALOE VERA Şurup…

İnsanlara gereken 22 adet amino asitten 20 adetini bünyesinde barındırmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirici, iltihaplanmayı durduran, ağrı kesici özelliği olan, sindirimi kolaylaştıran, karaciğer hücrelerini tamir eden, kanserli hücrelerin büyümesini durduran, kemik erimesine, şekere, kolesterole, yanıklara, yaralara daha sayamayacağımız pek çok şeyin dermanıdır.

Aloe vera şurubu olarak da bilinen bu ürün pek çok hastalığa iyi geldiği gibi kabızlık tedavisinde de en hızlı sonuç veren ürünlerden biridir. Herhangi bir kimyasal bileşen içermeyen ve bu sebeple hiçbir yan etkisi bulunmayan aloe vera kabızlık sorununu ve sindirim sıkıntılarını çözmektedir.
Cildin iyileşmesinde mucizevi bir etki gösterir.
Sindirimi kolaylaştırıcı bir etkisi vardır. Kabızlığı gidermede yardımcıdır. Mide rahatsızlıklarına karşı fayda sağladığı bilinir.
Safra söktürücü özelliğe sahip bir bitkidir. Ayrıca, kadınların regl dönemlerini sorunsuz geçirmede kolaylık sağlar.
Özellikle deri üzerinde görülen iltihaplanmalarda ve egzamaya karşı rahatlatıcı etkiye sahiptir.
Kuru ciltleri nemlendirme konusunda oldukça etkili ve güzel sonuçlara neden olmaktadır.
Ayrıca aloe vera bitkisinin yaralar üzerinde, böcek ısırmaları, güneş yanıkları ve küçük yanıklar üzerinde iyileştirici özelliği olduğu bilinmektedir.
Saçın yapısında ve saç derisinde çok etkili sonuçlara neden olmaktadır. Saç dökülmelerini azaltarak saçı ve saç derisini onarıcı özelliğe sahiptir. Ayrıca saç üzerinde canlandırıcı ve parlaklık kazandırıcı bir etkiye neden olur.

Aloe vera şurubu faydaları şunlardır;

Şeker hastalarının insülin seviyelerini dengede tutar.
Kolesterol seviyelerinin dengede tutulmasına yardımcı olur.
Bağışıklık sistemini güçlendirerek, kemik erimesini durdurur.
Sedef, mantar, iltihap ve yaralar için tedavi edicidir.
Sindirim sistemi için faydalıdır.
Aloe vera bitkisinden üretilen aloe vera ürünleri mutlaka buzdolabında saklanması gerekir. Aksi takdirde yararlı bileşenleri kaybolur. Bu sebeple güvenilir ürünleri almanız önerilir. Aloe vera jel dâhilen sürülerek ve içilerek kullanımı ile iyi bir şifa kaynağıdır. Tümörlerin büyümesini engelleyerek kansere karşı koruyucu olarak kullanımı yaygındır.

Aloe vera bitkisinin bilinen 240 türü içerisinde, bitkisel tedavide kullanılan sadece 4 tanesidir. Bu yüzden güvenilir ürünleri almanızı tavsiye ederiz.

A, C, E ve B grubu vitaminleri ile Magnezyum, Kalsiyum, Selenyum, Potasyum, Demir, Mangan, Bakır, Çinko, Fosfor gibi mineraller ihtiva eder. Aloe vera etkileri, genellikle sindirim sistemi, boşaltım sistemi, safra, mide rahatsızlıkları, yanık ağrıları, deri iltihabı, güneş yanıkları, egzama, böcek sokmaları, yıpranmış cildin nemlenmesi ve onarımı, bağışıklık sistemi, tümör gelişimini durdurma üzerinedir. Çok yüksek besin değerine sahiptir. Ayrıca hücre yenileyici özelliği sayesinde vücutta hasar görmüş pek çok dokunun dış yüzeyinin onarımını sağlamak adına oldukça etkilidir.

Tüm bu faydaları içeriğinde barındıran aloe vera bitkisinden gerekli faydayı sağlamak için mutlaka bir uzmandan destek almanızı öneririz..

Şifa olsun…

(/Vit-amin.net//)

ANTİDEPRESAN KAHVE…

Antidepresann kahvesi

MUTLUMUSUNUZ….

Balgam sökütürücü özelliğiyle sigara içenler için son derece fayda sağlıyor. Göğsü yumuşatıyor ve bronşları açıyor.

Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olması bakımından kemik erimesine karşı etkili bir koruma sağlıyor.

Barındırdığı vitamin ve minerallerle diş ve diş eti hastalıklarıyla savaşıyor.

Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak şişkinliği gideriyor.

Kanın zehirli maddelerini temizliyor ve kansızlığı gideriyor.

Hafızayı güçlendiriyor ve konsantrasyonu arttırıyor.

Düzenli şekilde kullanıldığında akciğer kanserine yakalanma riskini azaltıyor.

İçerdiği yüksek ham selüloz sayesinde bağırsak hastalıklarıyla savaşıyor, bağırsak kurdu, tenya gibi bağırsak parazitlerinin yok olmasını sağlıyor. Çocuklarda ve yetişkinlerde ishale karşı kullanılabiliyor..

Antidepresann
En büyük problemlerinden biri olan strese karşı içinde barındırdığı potasyumla stresi azaltıyor.
Kanserle mücadele edenler için içeriğindeki antioksidanlar çok yararlı. Yeşil çaydan tam 3 kat, daha fazla antioksidana sahip.
Kalbin kuvvetlenerek sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.
Hazımsızlığı gideriyor.
Vücutta bulunan zehirlerin atılımını hızlandırıyor.
İştahın açılmasında etkilidir.
Bitkinliği alır, kişinin daha enerjik bir gün geçirmesini sağlıyor.
İdrar söktürüyor.
Böbreklerde oluşan iltihapların kurumasına yardımcı olur bu sayede idrarın artarak düzene girmesini sağlıyor.
Yaşlanmayı yavaşlatıyor.
Sinir sistemini düzene sokuyor.
Kasları gevşeterek; damar tıkanıklıklarını önler, bronşların açılmasına katkıda bulunur.
İçeriğinde yer alan “flavanol” sayesinde kandaki oksijeni arttırarak beynin daha fazla oksijen almasını sağlıyor.

Karaciğer hastalıkları ,parkinson …Alzehimer ..kalp ve diğer rahatsızlıklara karşı koruyucu özelliktedir..

Anti depresan kahvesii

Depresyon, kaygı, uykusuzluğun azaltılması ve ruh halinin yükseltilmesi için tüketilebilecek bir kahve tadında antidepresan…Mutluluk veren..

Çok Mutluyum..Mutluyuz..Mutluluklar…

Şifa olsun.

(/Vit-amin.net//)

KARACİĞER DETOKS KAHVESİ…

 

Antikansorojen Karaciğer detoks kahve

Sağlık ve gençlik iksiri…….

Karaciğer hastalıklarına karşı ve safra arttırıcı olarak tozu bal ile karıştırılarak kullanılır.Karaciğerde toksik maddelerin parçalanıp, atılacak hale gelmesine yardımcı olur. Karaciğerin hücrelerini alkol,ilaç ve kimyasalların zararlı etkilerinden korur. İçerdiği maddelerin Kronik hepatit (karaciğer iltihabı) dahil, aşırı alkol ve bazı ilaçların neden olduğu safra yolu iltihabı, siroz ve kronik karaciğer hastalıklarında oldukça etkili olduğu belirlenmiştir.
Karaciğerin çalışmasını destekler ve yeni karaciğer hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur, karaciğerin fonksiyonunu arttırır. Karaciğer yağların parçalanması için gereken safrayı üretir. Safra artışını sağlar. Böbreklerin daha iyi çalışmasına katkıda bulunarak idrar yollarındaki problemlerin giderilmesinde olumlu katkılar sağlar. Alkolün çok kullanılması sonucu gelişen sirozda etkilidir. Ayrıca aşırı sigara içen kişiler için de önemlidir. Yine işyerlerinde çevresel zehirlilik yaratan maddelerle çalışan kişilerde de yararlıdır. Nikotin, alkol, karbonmonoksit gibi maddelerin zararlarını etkisiz hale getirir. İyi bir kan temizleyici ve karaciğer toniğidir.

Karaciğer hormonlarının, ilaçların ve kimyasalların süzülüp temizlenmesinden sorumlu güçlü bir antioksidan olan glutasyon maddesinin oranını %35’ in üzerinde arttırmaktadır. Psoriasis ve kronik mantar enfeksiyonu gibi problemleri olanlar gibi karaciğer fonksiyonları zayıf olan kişilerde de yararlıdır.

Bilinen her hangi bir yan etkisi yoktur.

4leukotriene’ler denilen aşırı iltihapsal maddelerin üretimini katalizleyen lipoxygenaseenzimini engeller. Böylece 4 leukotriene’lerin aşırı üretimi kısıtlandığından onların sebep olduğu düşünülen psoriasis hastalığı da yavaşlatılmış olur. Aynı şekilde karaciğerin fonksiyonelliğini geliştirerek,psoriasis ile ilgili olduğu düşünülen vücuttaki bir nevi içsel toksik maddeler olan polisakkaritlerin uzaklaştırılması işlemini de kolaylaştırır. Yine psoriasis hastalarında yüksek olan GMP ve AMPkimyasallarının oranlarını düşürdüğü tesbit edilmiştir.  Ancak tedavide ısrarcı olunmalıdır, 3 ay kadar da sürebilmektedir. Böbreklerin rejenasyonunu uyarır ve onları zehirli maddelerin toksik etkilerinden korur.
Hücre zarlarınının dayanımını arttırır ve onları stabilize eder. Karaciğerin antioksidan kapasitesini geliştirir ve karaciğer enzimlerinin aktivitesini arttırır. Karaciğer hücre zarlarının entegrasyonunu stabilize eder. Karaciğeri karbontetraklorür ve alkolün zararlı etkilerinden korur.
Siroz hastalığını engeller ve tedavi eder. Karaciğer yağlanmasına etkin bitkilerden elde edilmiştir. Safra salgılanmasını teşvik eder. Kimyasal olarak birflavonoid olan silymarin içeriği yüzünden karaciğerdeki kolestrol sentezini etkilemeksizin safradaki kolestrol yan ürünlerini azaltır. Böylece safra taşlarının oluşmamasına, önlenmelerine yardım edilmiş olunur.
Bağışıklık ve endokrin sistemlerini kuvvetlendirerek, kanserli hastalarda tedavinin kesilmesine neden olduğu için çok ciddi komplikasyonlar olan grip, üst solunum yolu enfeksiyonu, mantarı enfeksiyonlar, hepatit gibi hastalıkları önler; bunların tedavisinde uygulanacak antibiyotikler sonucunda görülebilecek ishal ve diğer problemlerin önlenmesini sağlar.

İnsan vücudu üzerine olumsuz ve toksik etki yapan her şeyi yok eder. Bağışıklığı hiçbir toksik etki yapmaksızın güçlendirme özelliği diğer bütün ilaçlara karşı asla erişilemez üstünlüğüdür.

Vücudun biriken toksinlerden ve fazla yağlardan temizlenmesini kolaylaştırır.

 Kan akışını ve dolayısıyla cilde gelen besin miktarını artırarak ciltte iyileştirici (anti-aging) etkiler gösterir.

 Güneş yanıklarında, aknelerde ve diğer cilt problemlerinde etkilidir.

 İnce kırışıklıkları giderir ve yaşlılık lekelerinin rengi açılır.

 Sürekli kullanım ile stres seviyesinde azalma, uyku düzeninde düzelme görülür.

 Yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinin içeriğinde yer alan, güneşin zararlı etkilerine karşı etkilidir.

Tüm bu etkiler sonucunda genel fiziksel görünümde bir iyileşme kaçınılmazdır. Sağlıklı bir diyet ve aktif bir yaşam stili ile birlikte düzenli  tüketimi vücudunuzun normal, sağlıklı haliyle kalmasını sağlar. Güneşin zararlı etkilerine karşı hücre savunma sistemini harekete geçirir…

Kronik strese, yaşlılığa, uykusuzluğa karşı kullanılması önerilir. Hafızayı güçlendirici etkisi var; konsantrasyon eksikliğini giderir ve bu özellikleri nedeni ile yaşlılığa bağlı Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde veya ilerlemesinin durdurulmasında etkilidir. Anti alerjik etkisi ile genel alerjilerden şikayeti olanlara da faydalı olur..

İçerdiği…..

Ergosterol

Kumarin

Mannitol

Laktonlar

Alkoloidler

Doymamış yağ asitleri

%70 klorofil içerir.
• A,B,C,E vitaminleri içerir; B17 kanser hücrelerini öldürüyor.
• Topraktan bitkiye geçebilen 102 elementten 92’sine sahiptir.
• Kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum kaynağıdır.
• Gaz şişkinlik gibi sorunlarda rahatlatır.
• Enerji verir, daha az uykuya ihtiyaç duyarsınız.
• Sindirime yardımcı olur.
• Bağışıklık sistemini güçlendirir.
• Kandan ve hücrelerden toksinleri temizler. Alkalize eder, kanın pH’ını dengeler.
• Kanın oksijen taşıma kapasitesini arttırır.
• Kan şekerini dengeler.
• Kırmızı kan hücrelerini arttırır. Kandaki bakterileri yok eder.
• Antioksidan, anti-aging özelliği vardır.
• Kilo vermeye yardımcı olur.

Vitaminler ve mineraller…..ile de

Vücutta birikim yapmış zararlı maddelerin atılmasını (detoks özelliği)  kolaylaştırır..sık idrara çıkma, hafif bulantı da belirtisi olup,faydalı olduğunu gösterir…Toksinlerin  dışarı atılımı  bulantı kusma..deride  döküntü ,terleme  , idrar  yoluyla   yada  ishal olarak  gerçekleşmektedir..Bu arada  vücudu  susuz  bırakmamakta  fayda vardır..Günde en az 2 litre suyunuzu içiniz…

Şifa Olsun….

(/Vit-amin.net//)